Навіны
ГОМЕЛЬ ПРЫНЯЎ МІЖНАРОДНЫЯ СПАБОРНІЦТВЫ "СНЕЖНАЯ РЫСЬ". ВЫНІКІ ДРУГОГА ДНЯ + ПРАТАКОЛЫ
17 ДЕКАБРЯ 2021
80


У гомельскім Палацы лёгкай атлетыцы завяршыліся адкрытыя спаборніцтвы сярод юнакоў і дзяўчат 2008 і 2009гг.н. у рамках спартыўнага фестывалю "Снежная рысь". Іх удзельнікамі сталі юныя лёгкаатлеты з розных рэгіёнаў Беларусі і Расіі, якія змаглі парадаваць вельмі высокімі вынікамі ў розных відах праграмы.

Працягваем знаёміць вас з пераможцамі і прызёрамі. Вашай увазе імёны наймацнейшых, якія падняліся на п'едэстал у другі спаборніцкі дзень.



Змяшаная эстафета 4х200м, 2008 г.н.

1. Вінічэнка Сафія, Скачкова Варвара, Туровіч Ілля, Жаўноў Раман (ГАЦАР-1) - 1:51.60

2. Цішкунец Кіра, Краўчанка Крысціна, Нікалайчанка Яраслаў, Лысенка Ілля (ГАЦАР-2) - 1:51.70

3. Цімашэнка Ганна, Марачова Дыяна, Гамезо Алег, Лапшевич Канстанцін (РДВАР) - 1:52.34

Змяшаная эстафета 4х200м, 2009 г.н.

1. Крышневіч Яна, Новік Кацярына, Бычкоў Даніла, Хiлько Ілля (ДЮСШ г. Жлобін) - 2:00.96

2. Чмырова Валерыя, Самбук Ева, Ларэнка Міхаіл, Мінін Даніла (СДЮШАР №7 г. Гомель) - 2:02.07

3. Бутрым Анастасія, Бондарава Яніна, Каменцаў Аляксей, Шылец Іван (ГАЦАР) - 2:03.32

Бег 60м з бар'ерамі, юнакі 2008г.н.

1. Лысенка Ілля (Гомельская вобласць) - 9.88

2. Сіманенка Арсеній (Гомельская вобласць) - 10.35

3. Пакінуць Дзмітрый (Гомельская вобласць) - 10.57

Бег 60м з бар'ерамі, юнакі 2009г.н.

1. Карэба Ілля (Гомельская вобласць) - 9.83

2. Дземідзенка Аляксандр (Гомельская вобласць) - 10.44

3. Наважэнцаў Максім (Гомельская вобласць) - 10.60

Бег 60м з бар'ерамі, дзяўчаты 2008г.н.

1. Цішкунец Кіра (Гомельская вобласць) - 9.77

2. Скачкова Варвара (Гомельская вобласць) - 10.18

3. Федзік Вікторыя (Гомельская вобласць) - 10.20

3. Вінічэнка Сафія (Гомельская вобласць) - 10.20

Бег 60м з бар'ерамі, дзяўчаты 2009г.н.

1. Харчанка Марыя (Гомельская вобласць) - 10.70

2. Дудава Мілана (Гомельская вобласць) - 10.91

3. Сазонава Арына (Гомельская вобласць) - 10.99

Бег 300м, юнакі 2008г.н.

1. Лапшэвіч Канстанцін (Гродзенская вобласць) - 41.57

2. Туровіч Ілля (Гомельская вобласць) - 41.97

3. Капшай Кірыл (Гомельская вобласць) - 44.92

Бег 300м, юнакі 2009г.н.

1. Хілько Ілля (Гомельская вобласць) - 46.09

2. Бычкоў Даніла (Гомельская вобласць) - 46.54

3. Градовіч Даніла (Гомельская вобласць) - 48.53

Бег 300м, дзяўчаты 2008г.н.

1. Піскарова Кацярына (Курская вобласць) - 42.27

2. Панкова Кацярына (Курская вобласць) - 42.47

3. Грынько Юлія (Курская вобласць) - 43.15

Бег 300м, дзяўчаты 2009г.н.

1. Харчанка Соф'я (Гомельская вобласць) - 43.69

2. Паўлава Марыя (Маскоўская вобласць) - 45.98

3. Самбук Ева (Гомельская вобласць) - 47.99

Бег 1000м, юнакі 2008г.н.

1. Грыгор'еў Дзяніс (Курская вобласць) - 3:08.64

2. Булка Анатоль (Гомельская вобласць) - 3:09.50

3. Гамеза Алег (Віцебская вобласць) - 3:11.12

Бег 1000м, юнакі 2009г.н.

1. Яшчук Кірыл (Гомельская вобласць) - 3:23.13

2. Цітавец Алег (Гомельская вобласць) - 3:24.00

3. Кажамяка Арсень (Гомельская вобласць) - 3:33.17

Бег 1000м, дзяўчаты 2008г.н.

1. Баброўская Лізавета (Гомельская вобласць) - 3:18.82

2. Шулякова Аляксандра (Гомельская вобласць) - 3:19.21

3. Дар'я Аўдзеенка (Гомельская вобласць) - 3:37.49

Бег 1000м, дзяўчаты 2009г.н.

1. Балячая Сафія (Курская вобласць) - 3:20.46

2. Заблоцкая Ангеліна (Магілёўская вобласць) - 3:29.76

3. Хамякова Крысціна (горад Мінск) - 3:30.19

Трайны скачок, юнакі 2008г.н.

1. Клінцэвіч Мікіта (Гомельская вобласць) - 10.45

2. Карэпiн Уладзіслаў (Саратаўская вобласць) - 10.02

3. Шафарэнка Станіслаў (Гомельская вобласць) - 8.95

Трайны скачок, юнакі 2009г.н.

1. Іван Шылец (Гомельская вобласць) - 10.70

2. Плюснін Мікалай (Гомельская вобласць) - 9.40

3. Душкевіч Мікіта (Гомельская вобласць) - 8.63

Трайны скачок, дзяўчаты 2008г.н.

1. Марачова Мілана (Віцебская вобласць) - 10.72

2. Шунаева Паліна (Маскоўская вобласць) - 10.31

3. Плюцінская Дар'я (Гомельская вобласць) - 9.88

Трайны скачок, дзяўчаты 2009г.н.

1. Барэйка Паліна (Гомельская вобласць) - 9.69

2. Кірса Эльвіра (Гомельская вобласць) - 8.56

Скачок у вышыню, юнакі 2008г.н.

1. Увараў Цімафей (Гомельская вобласць) - 1.53

2. Стацэнка Кірыл (Гомельская вобласць) - 1.45

3. Карэнчак Віктар (Гомельская вобласць) - 1.40

3. Кукса Ягор (Гомельская вобласць) - 1.40

Скачок у вышыню, юнакі 2009г.н.

1. Каменцаў Аляксей (Гомельская вобласць) - 1.35

2. Юрчанка Уладзіслаў (Гомельская вобласць) - 1.35

3. Мядзведзеў Андрэй (Гомельская вобласць) - 1.35

Скачок у вышыню, дзяўчаты 2008г.н.

1. Ярошчык Анастасія (Брэсцкая вобласць) - 1.40

2. Голуб Аліна (Гомельская вобласць) - 1.40

3. Лашкіна Соф'я (Гомельская вобласць) - 1.35

Скачок у вышыню, дзяўчаты 2009г.н.

1. Зубарык Валерыя (Брэсцкая вобласць) - 1.45

2. Закаўраш Карына (Гомельская вобласць) - 1.10

***

Поўныя вынікі спаборніцтваў "Снежная рысь" даступныя ў ВЫНIКОВЫХ ПРАТАКОЛАХ.

Фота: newsgomel.by

КАЛЕНДАРЬ МЕРОПРИЯТИЙ
ИНФОРМАЦИОННЫЕ ПАРТНЕРЫ